Victus https://victus.waw.pl/ Mon, 26 Jul 2021 13:39:22 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.6 Victus – UBEZPIECZENIA https://victus.waw.pl/victus-ubezpieczenia/ Mon, 26 Jul 2021 13:30:31 +0000 http://victus.waw.pl/?p=1287 Od 01-08-2021 VICTUS wprowadza sprzedaż różnych polis ubezpieczeniowych na preferencyjnych zasadach.

Post Victus – UBEZPIECZENIA pojawił się poraz pierwszy w Victus.

]]>
Od 01-08-2021 VICTUS wprowadza sprzedaż różnych polis ubezpieczeniowych na preferencyjnych zasadach.

Od 01-08-2021 VICUTS wprowadza sprzedaż róznych polis ubezpieczeniowych na preferencyjnych zasadach.

Victus – Ubezpieczenia

Post Victus – UBEZPIECZENIA pojawił się poraz pierwszy w Victus.

]]>
referencje1 https://victus.waw.pl/referencje1-3/ Tue, 11 Dec 2018 14:27:29 +0000 http://victus.waw.pl/referencje1-3/ Post referencje1 pojawił się poraz pierwszy w Victus.

]]>
See image gallery at victus.waw.pl]

Post referencje1 pojawił się poraz pierwszy w Victus.

]]>
referencje1 https://victus.waw.pl/referencje1-2/ Tue, 11 Dec 2018 14:27:03 +0000 http://victus.waw.pl/referencje1-2/ Post referencje1 pojawił się poraz pierwszy w Victus.

]]>
See image gallery at victus.waw.pl]

Post referencje1 pojawił się poraz pierwszy w Victus.

]]>
referencje1 https://victus.waw.pl/referencje1/ Tue, 11 Dec 2018 14:25:58 +0000 http://victus.waw.pl/referencje1/ Post referencje1 pojawił się poraz pierwszy w Victus.

]]>
See image gallery at victus.waw.pl]

Post referencje1 pojawił się poraz pierwszy w Victus.

]]>
referencje https://victus.waw.pl/referencje-3/ Tue, 11 Dec 2018 14:10:51 +0000 http://victus.waw.pl/referencje-3/ Post referencje pojawił się poraz pierwszy w Victus.

]]>
See image gallery at victus.waw.pl]

Post referencje pojawił się poraz pierwszy w Victus.

]]>
Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA i NOWEGO ROKU 2019 https://victus.waw.pl/zyczenia-swiateczne-2019-roku/ Thu, 22 Nov 2018 14:13:05 +0000 http://victus.waw.pl/?p=1194  

Post Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA i NOWEGO ROKU 2019 pojawił się poraz pierwszy w Victus.

]]>
 

życzenia2019

Post Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA i NOWEGO ROKU 2019 pojawił się poraz pierwszy w Victus.

]]>
15 LAT WSPÓŁPRACY https://victus.waw.pl/15-lat-wspolpracy/ Wed, 12 Jul 2017 14:45:35 +0000 http://victus.waw.pl/?p=1131 Niedawno świętowaliśmy 15-lecie współpracy pomiędzy Victusem a WM Międzynarodowa 52. Bardzo dziękujemy za uznanie. Postaramy się w dalszym ciągu nie zawieść Państwa oczekiwań.

Post 15 LAT WSPÓŁPRACY pojawił się poraz pierwszy w Victus.

]]>
Niedawno świętowaliśmy 15-lecie współpracy pomiędzy Victusem a WM Międzynarodowa 52.
Bardzo dziękujemy za uznanie.
Postaramy się w dalszym ciągu nie zawieść Państwa oczekiwań.

Miedz52 (2) 15 lat współpracy z WM Międzynarodowa 52 Miedz52 (1)

Post 15 LAT WSPÓŁPRACY pojawił się poraz pierwszy w Victus.

]]>
REFERENCJE https://victus.waw.pl/referencje-2/ https://victus.waw.pl/referencje-2/#respond Fri, 03 Jun 2016 14:18:25 +0000 http://victus.waw.pl/referencje-2/ Post REFERENCJE pojawił się poraz pierwszy w Victus.

]]>
See image gallery at victus.waw.pl]

Post REFERENCJE pojawił się poraz pierwszy w Victus.

]]>
https://victus.waw.pl/referencje-2/feed/ 0
INDYWIDUALNE ROZLICZANIE KOSZTÓW OGRZEWANIA MIESZKAŃ https://victus.waw.pl/indywidualne-rozliczanie-kosztow-ogrzewania-mieszkan/ https://victus.waw.pl/indywidualne-rozliczanie-kosztow-ogrzewania-mieszkan/#respond Mon, 09 Feb 2015 13:01:15 +0000 http://victus.waw.pl/?p=1015 Koszty ogrzewania budynków wielorodzinnych – mimo ich ocieplenia – wciąż rosną i będą rosnąć w przyszłości, co wynika z coraz trudniejszych warunków pozyskiwania węgla i innych paliw do jego wytwarzania. Nie brakuje oczywiście prostych i bezkosztowych metod oszczędzania zakupionego ciepła, a mimo to w okresie grzewczym okna w wielu budynkach wielorodzinnych są wciąż otwarte całymi godzinami i to przy odkręconych do maksimum zaworach przygrzejnikowych. Dzieje się tak najczęściej w budynkach, w których koszty ogrzewania mieszkań są rozliczane według powierzchni, a nie na podstawie mierników zużycia ciepła. Obowiązujące przepisy prawne preferują co prawda licznikowe systemy rozliczania kosztów ciepła, ale nie są one w tym względzie jednoznaczne i restrykcyjne. Ustawa Prawo energetyczne z 1997 r. dopuszcza bowiem możliwość rozliczania kosztów ciepła według: […]

Post INDYWIDUALNE ROZLICZANIE KOSZTÓW OGRZEWANIA MIESZKAŃ pojawił się poraz pierwszy w Victus.

]]>
Koszty ogrzewania budynków wielorodzinnych – mimo ich ocieplenia – wciąż rosną i będą rosnąć w przyszłości, co wynika z coraz trudniejszych warunków pozyskiwania węgla i innych paliw do jego wytwarzania. Nie brakuje oczywiście prostych i bezkosztowych metod oszczędzania zakupionego ciepła, a mimo to w okresie grzewczym okna w wielu budynkach wielorodzinnych są wciąż otwarte całymi godzinami i to przy odkręconych do maksimum zaworach przygrzejnikowych. Dzieje się tak najczęściej w budynkach, w których koszty ogrzewania mieszkań są rozliczane według powierzchni, a nie na podstawie mierników zużycia ciepła.
Obowiązujące przepisy prawne preferują co prawda licznikowe systemy rozliczania kosztów ciepła, ale nie są one w tym względzie jednoznaczne i restrykcyjne. Ustawa Prawo energetyczne z 1997 r. dopuszcza bowiem możliwość rozliczania kosztów ciepła według: a) wskazania ciepłomierzy, b) wskazania urządzeń wskaźnikowych, czyli podzielników kosztów, c) powierzchni lub kubatury lokali. Zgodnie zaś z późniejszym Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w budynkach ogrzewanych z sieci lub kotłowni „… powinny znajdować się urządzenia … umożliwiające indywidualne rozliczanie kosztów ogrzewania poszczególnych mieszkań lub lokali użytkowych w budynku”. Wysoko rozwinięte kraje Unii Europejskiej już wiele lat temu wprowadziły u siebie powszechny obowiązek indywidualnego rozliczania kosztów ciepła z lokatorami za pomocą różnych liczników. Wiele wskazuje na to, że w Polsce również pojawi się niedługo taki obowiązek.
W bardzo wielu budynkach Warszawy już obecnie ma miejsce indywidualne rozliczanie kosztów ogrzewania mieszkań. W nowych budynkach stosuje się zazwyczaj ciepłomierze, a w starych – podzielniki kosztów. Ciepłomierz jest urządzeniem o wiele lepszym od podzielnika kosztów, ale wymaga odpowiednich rozwiązań technicznych w instalacji ogrzewczej, bo kosztuje z montażem w granicach 450 zł i po 5 latach wymaga legalizacji za ok. 250 zł. Koszty montażu i legalizacji takich urządzeń na kilkuset grzejnikach znajdujących się w starym budynku, mimo ich stopniowego tanienia, mogłyby przewyższyć wartość oszczędności cieplnych.
Znacznie tańsze są natomiast podzielniki ciepła, których cena odpowiada mniej więcej cenie wodomierzy lokalowych. Dobry podzielnik nadaje się do odczytu radiowego, wytrzymuje nawet 10 lat, nie wymaga legalizacji po 5 latach. Nie jest to jednak miernik ciepła, tylko wskaźnik ilości jednostek przeliczeniowych kosztów tego medium przypadających na konkretny grzejnik. Natomiast zapłatę za ogrzewanie mieszkania oblicza się dzieląc koszty zmienne centralnego ogrzewania przez ogólną ilość jednostek przeliczeniowych, a następnie mnożąc uzyskany iloraz (wartość jednostki ) przez ilość jednostek wskazanych przez wszystkie podzielniki zamontowane w danym lokalu. Z doświadczeń wielu wspólnot mieszkaniowych wynika, że ta właśnie właściwość podzielników budzi najwięcej nieporozumień wśród mieszkańców.
Po zainstalowaniu podzielników około połowy kosztów ogrzewania budynku nadal rozlicza się według powierzchni lokali, a nie według tych urządzeń pomiarowych. Dotyczy to tzw. kosztów stałych, ogrzewania klatek schodowych i innych pomieszczeń wspólnych oraz łazienek z rurami świecowymi. Z podzielnikami wiążą się także pewne ograniczenia użytkowe, np. nie powinny być one zasłaniane kotarami, ani mokrą odzieżą, bo wtedy „produkują” nadmiarowe jednostki i koszty. Ten sam skutek powoduje również otwarcie okna bez jednoczesnego przykręcenia zaworu przygrzejnikowego.
Ustawa Prawo energetyczne wymaga, aby każdy system rozliczania kosztów uwzględniał usytuowanie lokalu w budynku, co powinno wyrażać się w ustaleniu współczynników korygujących wskazania ciepłomierzy i podzielników. Komplikuje to rozliczenia z właścicielami lokali do tego stopnia, że w wielu budynkach warszawskich wykonują je odpłatnie firmy specjalistyczne za kilka tysięcy złotych rocznie, co niewątpliwie powiększa koszty gospodarowania zakupionym ciepłem.
Powyższe słabości indywidualnego (licznikowego) rozliczania kosztów ogrzewania budynków nie mogą jednak przesłonić tego, że wymusza ono oszczędzanie ciepła, bo mieszkańcy oszczędni pod tym względem uzyskują gratyfikacje finansowe w postaci zwrotu zaliczek, a rozrzutni są narażeni na wysokie dopłaty. Jest to więc system skuteczny, w sumie sprawiedliwy i zgodny z interesem ogółu właścicieli lokali.
Wdrożenie licznikowego systemu rozliczania kosztów ogrzewania budynku wymaga jednak wielu przygotowań logistycznych i technicznych. Przede wszystkim trzeba przekonać do niego ogół właścicieli lokali i uzyskać ich zgodę w formie uchwały, co nie jest takie proste. Następnie należy z namysłem wybrać odpowiednie ciepłomierze lub podzielniki oraz firmę do ich zamontowania, obsługi i rozliczania kosztów. Doświadczenie wielu wspólnot zachęca do wybierania urządzeń pomiarowych ciepła, a w szczególności podzielników kosztów, dobrej jakości, elektronicznych, dwufunkcyjnych (mierzących temperaturę grzejnika i pomieszczenia), z możliwością radiowego ich odczytu, a nie tanie badziewie, które przestanie funkcjonować za 3-4 lata. Jednocześnie zarząd wspólnoty – w porozumieniu z firmą administrującą i rozliczającą koszty zużycia ciepła – powinien przedłożyć właścicielom lokali uchwałę w sprawie regulaminu rozliczania kosztów zużycia tego medium w budynku lub tylko kosztów centralnego ogrzewania, jeśli jest już regulamin rozliczania kosztów podgrzewu wody. Jest oczywiste, że przed wdrożeniem nowego systemu rozliczeniowego należałoby rozliczyć z właścicielami lokali dotychczasowe koszty centralnego ogrzewania powstałe po 1 stycznia danego roku kalendarzowego.

Jerzy Górski, zarządca nieruchomości

Post INDYWIDUALNE ROZLICZANIE KOSZTÓW OGRZEWANIA MIESZKAŃ pojawił się poraz pierwszy w Victus.

]]>
https://victus.waw.pl/indywidualne-rozliczanie-kosztow-ogrzewania-mieszkan/feed/ 0
JAK SKUTECZNIE OSZCZĘDZAĆ ENERGIĘ https://victus.waw.pl/jak-skutecznie-oszczedzac-energie/ https://victus.waw.pl/jak-skutecznie-oszczedzac-energie/#respond Thu, 08 Jan 2015 14:11:05 +0000 http://www.victus.waw.pl/?p=982 Warto zmienić nawyki, by zmniejszyć wydatki – zysk dla Ciebie, zysk dla Rodziny!   Wystarczy zracjonalizować sposób wykonywania podstawowych czynności domowych, by zmniejszyć zużycie energii w mieszkaniu o połowę – w ten sposób można zaoszczędzić pieniądze i równocześnie pomóc środowisku. Rozsądne używanie energii pomoże nam zachować zasoby, aby wystarczyły dla kolejnych pokoleń. Oto kilka użytecznych wskazówek efektywnego oszczędzania energii elektrycznej:   Gotowanie   gotuj w jak najmniejszej ilości wody i korzystaj z przykrywek, które zmniejszają zużycie prądu elektrycznego o 15%   średnica garnka powinna być o 2 cm większa od wielkości płyty grzejnej, w przeciwny razie zmarnujesz 20% energii   wyłączaj kuchenkę na kilka minut przed końcem gotowania wykorzystując już dostarczoną energię cieplną (wykorzystujesz wówczas tzw. ciepło resztkowe)   do […]

Post JAK SKUTECZNIE OSZCZĘDZAĆ ENERGIĘ pojawił się poraz pierwszy w Victus.

]]>
Warto zmienić nawyki, by zmniejszyć wydatki – zysk dla Ciebie, zysk dla Rodziny!

 

Wystarczy zracjonalizować sposób wykonywania podstawowych czynności domowych, by zmniejszyć zużycie energii w mieszkaniu o połowę – w ten sposób można zaoszczędzić pieniądze i równocześnie pomóc środowisku. Rozsądne używanie energii pomoże nam zachować zasoby, aby wystarczyły dla kolejnych pokoleń.

Oto kilka użytecznych wskazówek efektywnego oszczędzania energii elektrycznej:

 

Gotowanie

 

  • gotuj w jak najmniejszej ilości wody i korzystaj z przykrywek, które zmniejszają zużycie prądu elektrycznego o 15%

 

  • średnica garnka powinna być o 2 cm większa od wielkości płyty grzejnej, w przeciwny razie zmarnujesz 20% energii

 

  • wyłączaj kuchenkę na kilka minut przed końcem gotowania wykorzystując już dostarczoną energię cieplną (wykorzystujesz wówczas tzw. ciepło resztkowe)

 

  • do gotowania warzyw używaj wody zagotowanej w czajniku i przelej ją do garnka (czajnik do zagotowania wody zużywa nawet dwa razy mniej prądu niż kuchenka)

 

  • przy zakupie kuchenki bierz pod uwagę fakt czy płyta ceramiczna posiada zmienną wielkość grzejnika (w nowych modelach kuchenek) oraz wskaźnik wykorzystania „ciepła resztkowego”. Pozwala to zaoszczędzić około 15% energii, ponieważ nagrzewasz tylko część powierzchni blatu, a nie jej całość

 

Piekarnik

 

  • otwieraj drzwi piekarnika na krótko

 

  • wyłącz piekarnik na kilka minut przed skończeniem pieczenia (piekarnik będzie utrzymał temperaturę bez pobierania prądu)

 

  • nie rozgrzewaj piekarnika przed włożeniem potraw, gdy nie jest to konieczne (oszczędzisz do 20% energii)

 

  • jeśli masz więcej potraw do upieczenie, wkładaj je jedną po drugiej, zużyjesz wówczas o połowę mniej energii

 

  • stosuj możliwie niską temperaturę

 

Czajnik elektryczny

 

  • gotuj tylko taką ilość wody jaka jest Ci potrzebna

 

  • regularnie usuwaj kamień z czajnika, dzięki temu będzie zużywał o 10% mniej energii

 

  • wodę gotuj przy szczelnie zamkniętym wieczku, czajnik zużywa wówczas 35% mniej prądu

 

Lodówka

 

  • lodówkę ustaw z dala od innych źródeł ciepła, tj. kuchenki, grzejników, promieni słonecznych

 

  • nie ustawiaj lodówki na najwyższe chłodzenie. Optymalna temperatura to 5-7 stopni, zamrażarki -18 (każdy stopień poniżej zwiększa zużycie energii o około 5%)

 

  • regularnie rozmrażaj lodówkę, szron o grubości 3 mm powoduje zwiększenie zużycia energii o 10%, natomiast szron o grubości 7 mm zwiększa dwukrotnie jej dotychczasowy pobór

 

  • wyczyść zakurzone spirale z tyłu lodówki, zakurzone spirale mogą marnować 30% energii

 

  • wstawiaj do lodówki tylko produkty schłodzone, najlepiej w szczelnych pojemnikach

 

  • drzwi lodówki otwieraj na krótko, zwróć uwagę na jej szczelność – sprawdzając uszczelki

 

  • nie zakrywaj kraty wywietrznika lodówki

 

  • produkty z zamrażarki rozmrażaj w lodówce, ponieważ pochłaniają one ciepło jej wnętrza, w efekcie lodówka zużyje mniej energii

 

Zmywarka

 

  • przed włożeniem naczyń do zmywarki usuń resztki jedzenia

 

  • wykorzystuj w pełni pojemność zmywarki

 

  • program z ekspresowym zmywaniem oszczędza nie tylko wodę, ale i energię elektryczną. Stosuj go do niewielkiej ilości naczyń bezpośrednio po posiłku

 

  • zmywarka z zapisem na etykiecie „ekologiczna” EKO (BIO) posiada system, który pozwala zaoszczędzić 30% energii elektrycznej poprzez skrócenie cyklu suszenia

 

Pralka

 

  • stosuj program z praniem wstępnym tylko przy silnie zabrudzonej odzieży. Pranie wstępne zwiększa zużycie energii i wody o 15-20%

 

  • używaj lepszych proszków, np. z funkcją TAED, gdyż nie wymagają one prania w wysokich temperaturach wody, co zmniejsza zużycie energii

 

  • w pełni wykorzystuj ładowność bębna, a jeśli jest to możliwe korzystaj z funkcji ½ ładowności bębna lub doboru ilości wody do ilości prania. Wówczas Twoja pralka może zużyć nawet o 35% mniej energii elektrycznej

 

  • korzystaj z programów ekonomicznych, jeśli masz taką możliwość, to skróć czas wirowania o połowę, a wydłuż czas płukania o 10%, w ten sposób uzyskasz taki sam efekt oszczędzając dodatkowo 20% energii elektrycznej

 

  • przy zakupie pralki zwracaj uwagę na zużycie energii elektrycznej. Model „oszczędny” to taki, który zużywa mniej niż 2 kWh energii elektrycznej na jedno pranie

 

Żelazko

 

  • prasuj za jednym razem większą liczbę ubrań, oszczędzisz energię potrzebną do rozgrzania żelazka za każdym razem, kiedy chcesz go użyć

 

Sprzęt informatyczny, RTV i telefon

 

  • nie zostawiaj sprzęty RTV włączonych w pozycji czuwania (stand-by), zwiększa to ich zużycie o 45%

 

  • nie ładuj komórki, gdy bateria jest jeszcze pełna

 

  • nie zostawiaj w gniazdach kabli zasilających po skończeniu ładowania urządzeń

 

  • zawsze wyłączaj komputer w czasie dłuższych przerw w pracy

 

Oświetlenie

 

Żarówki energooszczędne zużywają 80% mniej energii elektrycznej niż porównywalnej barwy i ilości światła żarówki. Oznacza to, że żarówka energooszczędna o mocy 20W zastąpi z powodzeniem zwykłą żarówkę 100W. Żarówki LED są obecnie najbardziej energooszczędnym źródłem świata. Cała dostarczona energia jest zamieniana na światło – są dziesięciokrotnie bardziej energooszczędne od tradycyjnych żarówek oraz dwukrotnie od żarówek energooszczędnych:

 

  • dobieraj żarówki odpowiednio do pomieszczenia, tj. o większym natężeniu do łazienki, a mniejszym do sypialni

 

  • wychodząc na chwilę z pomieszczenia, które oświetlają żarówki energooszczędne nie wyłączaj światła; minimalny czas, jaki powinien upłynąć między wyłączeniem, a ponownym włączeniem takiej żarówki to 1-2 minuty. Częste włączanie i wyłączanie tego typu żarówek zmniejsza ich żywotność. Każde naciśnięcie wyłącznikiem, to także większe zużycie energii elektrycznej

 

  • jasny kolor ścian i sufitów pozwoli dłużej korzystać ze światła dziennego, wydają się jaśniejsze i wymagają mniejszej liczby żarówek do oświetlenia

 

Biorąc pod uwagę powyższe rady i stosując się do nich można zaoszczędzić całkiem sporo energii, a tym samym pieniędzy w domowym budżecie.

 

Tekst w całości dostępny na stronie http://www.ista.pl/poradniki/jak_skutecznie_oszczedzac_energie/

Post JAK SKUTECZNIE OSZCZĘDZAĆ ENERGIĘ pojawił się poraz pierwszy w Victus.

]]>
https://victus.waw.pl/jak-skutecznie-oszczedzac-energie/feed/ 0